Akcja "Sprzątanie Świata - Polska" = razem możemy więcej! - 14-16.09.2017r.

20 września 2017

Wychowawcy oraz uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie jak co roku wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata pod hasłem "Wspólna lekcja poszanowania środowiska". Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, poszanowania środowiska, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko.

Od 1994 roku, we wrześniu w całej Polsce wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi - wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem podczas akcji. Wspólne "Sprzątanie Świata" jest interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

Akcję zorganizowali: J. Paterek, S. Rączkowski, M. Wójcik, J. Tomala, J. Paw, M. Witczak.

Autor: Janusz Paterek; Foto: Janusz Paterek