Narodowe Czytanie - 07.09.2017r.

27 września 2017

"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego było tegoroczną lekturą Narodowego Czytania. Inauguracja kampanii odbyła się 2 września 2017 roku z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

Jak przekonywał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda warto przeczytać choć fragmenty tego wyjątkowego dzieła Wyspiańskiego, bo prezentuje ono różnorodność bohaterów, wyjątkową scenerię, bogactwo odniesień, zawiera elementy niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla fundamentów tego, co nazywamy polskością.

W naszej szkole akcja miała miejsce w dniu 07.09.2017r., podczas której odczytano fragmenty lektury z podziałem na role i przygotowano informacje na temat autora i książki. Na zakończenie uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli fragmenty adaptacji filmowej tego dzieła.

Akcję zorganizowali: I. Sobik, A.Grosicka, K.Ładowski, E.Stawnicka.

Autor: Anna Grosicka; Foto: Iwona Sobik

• Powiększ zdjęcie Podczas czytania fragmentów

Podczas czytania fragmentów "Wesela"

• Powiększ zdjęcie Podczas czytania fragmentów