"Festiwal stołów wigilijnych" - 19.12.2017r.

22 grudnia 2017

19 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w BuskuZdroju odbył się konkurs powiatowy pod nazwą "Festiwal stołów wigilijnych". Uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież ze szkół powiatu buskiego. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży dziedzictwem kulturowym oraz utrwalenie własnej tożsamości poprzez znajomość tradycji obyczajów bożonarodzeniowych, a także zwrócenie szczególnej uwagi na tradycje kuchni regionalnej.

Uczniowie klasy I BSIS (Patrycja, Dominika), II ZSZ (Paulina, Jarosław) i SPdP (Joanna) z pomocą nauczycieli przygotowali potrawy wigilijne i aranżację stołu wigilijnego. Na stole reprezentowanym przez uczniów naszego Ośrodka królowały znane potrawy regionalne takie jak barszcz czerwony z uszkami, zupa grzybowa z łazankami, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi z karpiem, kompot z suszu, śledź pod pierzyną, sałatka jarzynowa, krokiety z kapustą i grzybami, pstrąg smażony, kluski z makiem, ryba w warzywach oraz ciasto piernikowe i inne słodkości.

Na poziomie szkół ponadgimnazjalnych nasza  Szkoła zajęła  I miejsce z czego ogromnie się cieszymy.

Autor: Edyta Ziółkowska; Foto: Edyta Ziółkowska

• Powiększ zdjęcie Nasi wychowankowie z opiekunami i stół wigilijny

Nasi wychowankowie z opiekunami i stół wigilijny

• Powiększ zdjęcie Stół wigilijny