Od autora do czytelnika - grudzień 2017

2 stycznia 2018

Uczniowie naszego Ośrodka z klasy IIIa oraz IIIb Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy uczestniczą w projekcie edukacyjnym "Z książką za pan brat" realizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W dniu 14 grudnia 2017 roku odbyła się prelekcja z uczniami na temat etapów powstawania książek i zawodów z nimi związanych.

Książka zanim trafi do biblioteki czy księgarni przechodzi długą drogę, pochłania pracę i myśli wielu ludzi przyczyniających się do jej powstania. Uczestnicy spotkania zapoznali się z wybraną tematyką oglądając film prezentujący sposób produkcji książek a następnie prześledzili i omówili  drogę książki "Od autora do czytelnika". Podczas spotkania uczniowie rozmawiali o znaczeniu książek w życiu codziennym, utrwalili pojęcia związane z zawodami kojarzącymi się z powstawaniem książek tj.: autor, wydawca, redaktor, ilustrator, drukarz, tłumacz itd. Wychowankowie obejrzeli także bardzo ciekawą prezentację multimedialną przedstawiającą historię książki od początków jej istnienia do współczesności. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prezentowanych treści i zgodnie uznali, że powstawanie książek jest złożonym procesem, angażującym bardzo wiele osób.

Autor: Irmina Szymczyk, Monika Trzęsak; Foto: Irmina Szymczyk

• Powiększ zdjęcie Prezentacja