Wychowanek naszego Ośrodka złotym medalistą w łyżwiarstwie szybkim na zawodach w Austrii

9 marca 2016

W dniach 10-15 stycznia 2016 roku w Austrii odbyły się zawody PRE-GAMES, w których wystartowało 1000 zawodników Olimpiad Specjalnych z całego świata.

Olimpiady Specjalne - Polska na zawodach w Austrii reprezentował Oddział Regionalny - Świętokrzyskie w składzie 6 zawodników, a wśród nich uczeń Szkoły Przysposabiającej do Pracy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie - Szczepan Witek - zawodnik Klubu OS "Grom" Busko-Zdrój. Pre-Igrzyska były próbą generalną przed XI Światowymi Igrzyskami Zimowymi, które odbędą się w Austrii w 2017 roku. Świętokrzyscy zawodnicy rywalizowali w łyżwiarstwie szybkim na torze Eishalle Liebenau w Grazu i wypadli znakomicie. Świetnie spisał się Szczepan Witek z naszego Ośrodka, który zdobył złoty medal na dystansie 222 m oraz srebrny medal na dystansie 111 m. Oprócz rywalizacji sportowej zawodnicy w ramach tzw. programu miast goszczących poznali też zwyczaje i kulturę Austrii, zwiedzili Muzeum Arnolda Schwarzeneggera, stadninę koni i gospodarstwo Piber.

Autor: Ilona Pyrz

• Powiększ zdjęcie Dekorowanie zawodników