Festiwal zdrowia - 07.04.2016r.

12 kwietnia 2016

"Szlachetne zdrowie ..."

W dniu 7 kwietnia 2016r. grupa młodzieży z naszego Ośrodka wzięła udział w Forum Zdrowia zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Zdrowia w ramach XIV Festiwalu Zdrowia w Busku-Zdroju im. Zbigniewa Kociuby. Forum odbyło się w sali kinowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Tegoroczny Festiwal odbywał się pod hasłem "Cukrzyca".  Młodzież miała okazje uświadomić sobie  jakie są potrzeby zdrowotne człowieka, jak wielka rola w zapobieganiu cukrzycy przypada aktywności fizycznej. Zaproszeni prelegenci przybliżyli uczestnikom problem występowania cukrzycy u młodzieży oraz rolę żywienia w zapobieganiu tej chorobie. Okazuje się, że "to co słodkie tylko z pozoru jest dobre...".

Konferencję umilił występ muzyczny uczniów z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju oraz występ Buskiej Grupy "PaT", która zaprezentowała "Animacje z chustą".

Autor: Barbara Foryś

• Powiększ zdjęcie Afisz informacyjny

Afisz informacyjny

• Powiększ zdjęcie Nasi wychowankowie w holu BSCK