Sukces w Powiatowym Konkursie Fotograficznym - czerwiec 2018

12 czerwca 2018

Uczennica Gimnazjum, Basia, zajęła III miejsce w konkursie fotograficznym "Moja gmina w obiektywie - zmiany w ciągu ostatnich 20 lat" zorganizowanym przez Bibliotekę Szkolną Zespołu Szkół Ponadgminazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju.

Celem konkursu było:

• promowanie gmin powiatu buskiego poprzez ukazanie ich w sposób ciekawy i oryginalny,
  • promowanie młodych twórców - fotografików,
  • aktywizacja młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w budowaniu pozytywnego wizerunku gmin powiatu buskiego.

Z naszego Ośrodka w konkursie udział wzięły dwie uczennice: Basia z klasy II Gimnazjum (opiekun: Anna Grosicka) oraz Dominika z klasy II ZSZ (opiekun: Anita Szczubiał).

Wymogiem konkursu było stworzenie fotografii ukazującej walory powiatu, miejsca łączące elementy tradycji i nowoczesności. Tematyką fotografii obu uczennic był hotel Bristol widziany nocą oraz w ciągu dnia.

Po przywitaniu przez Pana Dyrektora Andrzeja Bilewskiego oraz Starostę Powiatu Buskiego Pana Jerzego Kolarza wszystkich uczestników konkursu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Kolejnym punktem były występy uczniów ZSP Nr 1. Następnie uczestnicy konkursu mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnego fotografa.

Składamy serdeczne podziękowania dla organizatorek wydarzenia: Pani Anny Marzec i Pani Iwony Kąkol za wspaniałą organizację tego wydarzenia oraz miłą atmosferę.

Autor: Anna Grosicka, Anita Szczubiał; Foto: A. Grosicka, A. Szczubiał

• Powiększ zdjęcie Zdjęcie Basi