Powiatowy Konkurs "100 lat Niepodległości" - 09.10.2018r.

26 października 2018

Uczniowie naszego Ośrodka pod kierunkiem nauczycieli przygotowali prace plastyczne na Powiatowy Konkurs "100 lat Niepodległości" zorganizowanym przez Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju.

Celem konkursu było promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa, a także uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przypadającej w 2018 roku.

Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Pana Stanisława Klimczaka - Wicestarosty Buskiego przyznała nagrody, które w dniu 9 października br. wręczył Laureatom Konkursu Jerzy Kolarz - Starosta Buski.

II miejsce w kategorii plakat w grupie wiekowej pierwszej (VII – VIII klasa szkoły podstawowej i II - III klasa gimnazjum) zdobył:

• Dawid Pacholec uczeń III klasy Gimnazjum, opiekun - pani Iwona Wójcik,

Wyróżnienia w kategorii plakat w grupie wiekowej drugiej (szkół ponadpodstawowych / ponadgimnazjalnych) otrzymali:

• Angelika Rusek uczennica klasy II b SPdP, opiekun - pani Aneta Poniewierska,
  • Kamil Durma uczeń klasy II a SPdP, opiekun - pani Arleta Sadło-Paterek,
  • Damian Kwarciany uczeń klasy III b SPdP, opiekun - pani Edyta Solarska.
Autor: Arleta Sadło-Paterek; Foto: Janusz Paterek