XI Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej - 17.11.2018r.

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 listopada 2018

Dnia 17 listopada 2018 roku uczniowie z naszego Ośrodka: Joanna, Angelika, Patrycja, Paulina oraz Jarosław wzięli udział XI Ogólnopolskim Turnieju Piosenki Poetyckiej - Bogdan Olewicz 2018. Organizatorem Turnieju był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju.

Turniej odbył się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju. Wystąpili młodzi wykonawcy - soliści i zespoły z różnych stron kraju w dwóch przedziałach wiekowych: dzieci i młodzież 9-15 lat, młodzież 16-20 lat.

Buski Turniej organizowany został w 50-tą rocznicę pracy poetyckiej Bogdana Olewicza. Gościem honorowym piątkowej imprezy był sam Pan Bogdan Olewicz.

O godzinie 9.00 nastąpiło rozpoczęcie XI Ogólnopolskiego Turnieju, prezentacje uczestników wszystkich kategorii wiekowych. Po obradach Jury nastąpiło ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz występ laureatów.

Uczniowie naszego Ośrodka wykonali piosenkę zespołu Perfekt pt. Nie płacz Ewka. Wykonaniu piosenki przez Joannę i Paulinę towarzyszył akompaniament na gitarze (Monika Zych). Jarosław upiększył śpiew grą na tamburynie, Patrycja grała na bębnie-jambe, a Angelika grała na grzechotkach. Podczas wykonywania piosenki publiczność spontanicznie zaczęła klaskać. To nasze wykonanie zapewniło naszym uczniom WYRÓŻNIENIE w Turnieju w najstarszej kategorii wiekowej.

Po powrocie do Ośrodka podzieliliśmy się tym zwycięstwem z dyrekcją naszej szkoły. Przywieźliśmy ze sobą również nagrodę, która przypominać nam będzie o tym wyjątkowym dniu.

Kochani Wykonawcy! Dziękuję Wam za wysiłek włożony w przygotowanie piosenki oraz piękny występ. Gratuluję Wam zdobycia WYRÓŻNIENIA!

Autor: Monika Zych: Foto: Monika Zych

Galeria

 • Powiększ zdjęcie wspólne zdjęcie

  wspólne zdjęcie

 • Powiększ zdjęcie wspólne zdjęcie

  wspólne zdjęcie

 • Powiększ zdjęcie wspólne zdjęcie

  wspólne zdjęcie

 • Powiększ zdjęcie ogłoszenie wyników

  ogłoszenie wyników

 • Powiększ zdjęcie ogłoszenie wyników

  ogłoszenie wyników