"Godność, wolność i niepodległość. Poznaj historię jak nigdy dotąd." - 27.04.2020r.

27 kwietnia 2020

Gra edukacyjna "Godność, wolność  i niepodległość. Poznaj historię jak nigdy dotąd."

Otwórz grę: https://niepodlegla.men.gov.pl/#/

Gra polega na przechodzeniu misji związanych z historią Polski z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości. Obecnie na platformie internetowej udostępniono 15 misji z podziałem na 3 poziomy edukacji – wczesnoszkolną, podstawową 4–8 oraz ponadpodstawową. Tematyka projektu jest zgodna z podstawą programową.

Edukacja wczesnoszkolna - klasy 1-3 (3 misje): „Z wizytą w domu Dziadka”, „Nazywam się Cichociemna – Elżbieta Zawacka – Zo” oraz „Misja małego himalaisty”.

Szkoła podstawowa - klasy 4–8 (6 misji): „Memory z Józefem Piłsudskim”, „Odkryj II RP”, „Uwolnij Rudego”, „Odkrywanie historii takiej, jaka była naprawdę”, „Ogórkiem przez PRL”, „Polska współczesna”.

Szkoła ponadpodstawowa (6 misji): „Zjednocz Polskę!”, „Poznaj wiele kultur i wyznań II RP”, „Misja szpiegowska”, „Zdemontuj pomnik Stalina!”, „Poznaj życie codzienne w PRL-u" i „Wehikuł czasu”. Większość czekających na graczy wyzwań to układanki, quizy  i puzzle.
Autor: Agnieszka Gronostaj