Konkurs na Wzorowego Wychowanka - podsumowanie - czerwiec 2020

29 czerwca 2020

Wraz z kończącym się rokiem szkolnym zakończono całoroczny konkurs odbywający się w naszym Ośrodku - Konkurs na Wzorowego Wychowanka. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszego Ośrodka, a rywalizacja była na bardzo wyrównanym poziomie.

Poprzez udział w Konkursie wzmacniano poczucie własnej wartości uczniów, motywując ich do aktywności i rozwijania pożądanych postaw i zachowania. W konkursie na Wzorowego Wychowanka zwyciężył uczeń klasy IIIb SPdP - Damian. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy II BSIS - Natalia, a trzecie uczennica klasy VI SP - Izabela.

Konkurs zachęcał uczniów Ośrodka do systematyczności w wypełnianiu obowiązków szkolnych, grzecznego zachowania i wypełniania roli ucznia o nienagannej postawie.

Uczeń biorący udział w konkursie ma wpojony szacunek dla dobra wspólnego i cudzego mienia, docenia pracę innych. Wychowanek naszego Ośrodka ma ukształtowane postawy społecznie pożądane, takie jak: uczciwość, wiarygodność, odpowiedzialność, wytrwałość, poczucie własnej wartości, szacunek dla innych ludzi, ciekawość poznawczą.

Autor: Ewelina Wiśniewska