NOWYM ROKIEM W NOWEJ SZKOLE!

1 czerwca 2020

Szukasz przyjaznego i bezpiecznego miejsca, w którym Twoje dziecko będzie się uczyło  i rozwijało na najlepszym poziomie? Zapraszamy do Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Broninie. Naukę w nowym roku szkolnym 2020/2021 rozpoczniemy już w większym, rozbudowanym budynku! Poniżej przedstawiamy zdjęcia nowego budynku , którego budowa dobiega już końca.

W naszym Ośrodku funkcjonują następujące typy szkół:

• Branżowa Szkoła I Stopnia
  • Szkoła Przysposabiająca do Pracy
  • prowadzone są zajęcia rewalidacyjno- wychowawcze

Nasz Ośrodek jest placówką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży zakwalifikowanej do nauczania za pomocą specjalnych metod na podstawie orzeczenia wydanego przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną.

Uczniowie mają możliwość realizowania obowiązku szkolnego, obowiązku nauki zgodnie ze swoimi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.

Dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia proponujemy interesujące kierunki kształcenia. Zapewniamy miejsca odbywania praktycznej nauki zawodu oraz dowóz do miejsc praktyk i przywóz bezpłatnym transportem.

Uczniowie w Szkole Przysposabiającej do Pracy zdobywają wiedzę  i praktyczne umiejętności, podnoszą stopień kompetencji społecznych. Prowadzone zajęcia pozwalają młodym ludziom poznać swoją wartość, poczuć się potrzebnym, a przede wszystkim zdobyć wiedzę i wiele przydatnych w życiu umiejętności .

W Ośrodku pracuje wykwalifikowana i doświadczona  kadra pedagogiczna. Uczniowie objęci są pomocą psychologiczno- pedagogiczną w formach dostosowanych do ich potrzeb edukacyjnych, psychofizycznych. Prowadzimy m.in. zajęcia hipoterapii, terapię Metodą Krakowską, terapię EEG Biofeedback stosujemy alternatywne metody porozumiewania się – Program rozwoju Komunikacji MAKATON. Na zajęciach rewalidacyjnych uczniowie rozwijają i ćwiczą umiejętności, pracują nad usprawnianiem funkcji i procesów poznawczych. Dysponujemy Salą Doświadczania Świata. Każdy uczeń w naszej placówce ma możliwość rozwijać się zgodnie ze swoimi predyspozycjami, ujawnić zdolności, odkryć ukryte talenty, podnieść poczucie własnej wartości.

Uczniowie działają w harcerskiej drużynie ,,Nieprzetartego Szlaku”. Bierzemy udział w rajdach, biwakach, licznych imprezach harcerskich, integrując się z młodzieżą ze szkół bliższej i dalszej okolicy.

Zajęcia lekcyjne oraz pozalekcyjne, w kołach zainteresowań i inne odbywają się w tym samym obiekcie. Uczniowie mogą mieszkać w internacie Ośrodka, koszty pobytu to tylko opłata za wyżywienie. W szczególnych przypadkach, gdy sytuacja materialna rodziny jest wyjątkowo trudna, istnieje możliwość częściowego bądź całkowitego zwolnienia z tych kosztów.

Uczniowie otrzymują nieodpłatne podręczniki szkolne. Posiadają legitymacje szkolne uprawniające do zniżkowych przejazdów (78% zniżki) dla nich samych oraz podróżujących         z nimi opiekunów.

Przy Ośrodku funkcjonuje Stowarzyszenie ,,Daj Dziecku Nadzieję”. Dzięki wsparciu Stowarzyszenia pomagamy uczniom i  rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, organizujemy dla naszych podopiecznych dodatkowe zajęcia terapeutyczno – rekreacyjno – sportowe. Prowadzimy m.in. na terenie Ośrodka nieodpłatne zajęcia hipoterapii, zajęcia na basenie, lodowisku, zajęcia na kręgielni, wycieczki.

Naszym działaniom towarzyszy wiele akcji organizowanych na rzecz uczniów i ich rodzin.

Szersze informacje można uzyskać pod wskazanymi numerami telefonu, na stronie internetowej oraz na miejscu w placówce, do której ZAPRASZAMY SERDECZNIE.

Barbara Foryś
                                                                                                  Justyna Smulczyńska