Wolontariusze Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Broninie niosą świąteczną pomoc - grudzień 2021

„Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”.
Dante Alighieri

W przedświątecznym okresie wychowankowie naszego Ośrodka, w tym również wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaj Rękę”, chętnie angażują się w rożne działania mające na celu pomoc innym. W tym roku po raz kolejny z radością i entuzjazmem włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na Święta”, podejmując się  realizacji kilku inicjatyw.

Na początku grudnia wolontariusze zaprosili społeczność szkolną do udziału w zbiórce żywności. Zachęcali swoich kolegów i pracowników Ośrodka do włączenia się w realizację tak szczytnego celu. Dzięki zaangażowaniu i hojności uczniów, wychowawców i nauczycieli, udało się zebrać bardzo dużo produktów żywnościowych oraz środków czystości. Uczniowie pod opieką koordynatorów koła wolontariatu przygotowali paczki, które zostały przekazane dla najbardziej potrzebujących rodzin naszych uczniów. Pragniemy serdecznie podziękować nauczycielom, wychowawcom, którzy wsparli nas i zaangażowali się w zbiórkę.

Kolejnym działaniem, którego podjęli się wolontariusze było przygotowanie kartek bożonarodzeniowych i nagranie życzeń świątecznych dla pacjentów Hospicjum w Busku-Zdroju. Uczniowie własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne różnymi ciekawymi technikami plastycznymi. Aby wprowadzić pacjentów Hospicjum świąteczny klimat, wolontariusze udostępnili drogą elektroniczną występ jasełkowy, w którym brała udział społeczność szkolna. Nasi wolontariusze pamiętają również o absolwentach Ośrodka oraz rodzinach naszych uczniów, dlatego też wykonali dla nich i rozesłali kartki świąteczne z życzeniami.

Działania podejmowane w ramach akcji „Razem na Święta” sprawiły naszym uczniom wiele radości i satysfakcji, bardziej uwrażliwiły ich na drugiego człowieka oraz rozbudziły w nich chęć niesienia pomocy i wsparcia innym.

Zachęcamy do obejrzenia Jasełek w wykonaniu wychowanków Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Broninie, które wprowadzą w cudowną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Autor: Aneta Łukasik, Edyta Solarska, Dagmara Szcześniak; Foto: Aneta Łukasik, Dagmara Szcześniak

• Powiększ zdjęcie Razem na Święta

Razem na Święta