Wycieczka uczniów klasy VIIIc Szkoły Podstawowej do kościoła w Szańcu - Zwiedzanie ruchomej szopki - 19.01.2023r.

19 stycznia 2023

Dania 19.01.2023r. wraz z uczniami klasy VIII c Szkoły Podstawowej (U) udaliśmy się do kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szańcu. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie ruchomej szopki bożonarodzeniowej.

Powierzchnia stajenki zajmuje 12 metrów kwadratowych. Jak informuje proboszcz parafii ks. Marek Tazbir, w stajence znalazło się 15 ruchomych, mierzących około 30 cm glinianych wypalanych w piecu postaci i kilka figur stałych. Zostały wyprodukowane w Neapolu, a aranżacją wnętrz szopki zajęli się parafianie. Ruchoma, szaniecka szopka jest jedyną w diecezji kieleckiej.

Szczegółowe informacje o tej wyjątkowej szopce znajdują się na stronie parafii: Nowa Ruchoma Szopka Bożonarodzeniowa w naszej parafii – Parafia Wniebowzięcia NMP w Szańcu (parafiaszaniec.pl)

Dziękujemy księdzu proboszczowi za serdeczne przyjęcie: wspólną modlitwę, opisanie poszczególnych elementów szopki oraz śpiew kolęd!

Kierownik wycieczki

Katechetka