XV Festiwal Stołów Wigilijnych - 18.12.2018r.

7 stycznia 2019

Po raz dziewiąty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie "Festiwal Stołów Wigilijnych" w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju. Uczniowie klasy I BSIS (Wiktoria, Natalia), III ZSZ(Paulina, Jarosław, Agata) z pomocą pań nauczycielek: Edyty Ziółkowskiej, Anny Jabłońskiej, Agnieszki Śmiech, Ilony Pyrz, Ewy Domagały, Marzeny Wesołowskiej i Agnieszki Ćwiertni przygotowały potrawy wigilijne i aranżację stołu wigilijnego.

Na stole reprezentowanym przez uczniów SOSW królowały znane potrawy regionalne takie jak barszcz czerwony z uszkami, zupa grzybowa z łazankami, pierogi z kapustą i grzybami, kompot z suszu, śledź pod pierzyną, ryba w warzywach, krokiety z kapustą i grzybami, pstrąg smażony, kluski z makiem, ryba w warzywach a także ciasto piernikowe, babeczki, cukrowe bałwanki i inne słodkości. W trakcie oceny stołu przez jury nasza uczennica Paulina pięknie zaśpiewała pastorałkę "Od serca do ucha". Komisja doceniła wystrój naszego stołu i smakowitość potraw przyznając naszej szkole I miejsce, z czego ogromnie się cieszymy.

Autor: Edyta Ziółkowska; Foto: Edyta Ziółkowska

• Powiększ zdjęcie występ artystyczny