„Anielskie Kolędowanie” - III edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek

22 grudnia 2020

Trzecia edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek Anielskie Kolędowanie, organizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie i Stowarzyszenie „Daj Dziecku Nadzieję”, to edycja wyjątkowa. Wyjątkowa ze względu na to, że podjęliśmy się jej realizacji w trudnych czasach  pandemii. Było to też nowe wyzwanie dla szkół biorących udział w przeglądzie, ponieważ pewną uciążliwością było przygotowanie uczniów, pracując w trybie zdalnego nauczania. Obecna sytuacja sanitarno-epidemiologiczna nie pozwoliła nam na tradycyjne wspólne spotkanie, ale stworzyła możliwość szczególnego zaangażowania się członków rodzin uczestników. W tym roku kreatywni młodzi artyści za pomocą usługi Office 365 przesyłali filmy z nagranymi wykonaniami kolęd lub pastorałek.

W III edycji Przeglądu Kolęd i Pastorałek Anielskie Kolędowanie wzięli udział:

1. Maja Misztal ze Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie, opiekun Pani Renata Bugdalska;
  2. Iga Podsiedlik ze Szkoły Podstawowej w Gnojnie, opiekun Pani Elżbieta Ciechanowska;
  3. Natalia Boroń z Zespołu Placówek Oświatowych z Kołaczkowicach, opiekun Pani Monika Rzepa;
  4. Monika Kępińska ze Szkoły Podstawowej w Siesławicach, opiekun Pani Barbara Skrzypek;
  5. Anna Maliga i Magdalena Broda ze Szkoły Podstawowej w Wójczy, opiekun Pani  Anna Kwiecień;
  6. Izabela Boroń i Gabriel Zych z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie, opiekun Pani Monika Zych.

Tradycją jest, że w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Anielskie Kolędowanie wszyscy są zwycięzcami. Członkowie jury składającego się z dyrekcji i nauczycieli Ośrodka w Broninie zgodnie oznajmili, że oceniane występy prezentowały wysoki poziom artystyczny. Piękne interpretacje utworów muzycznych zostały wzbogacone o elementy aktorskie, wymowną scenografię, wyjątkowe kostiumy i rekwizyty.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom i rodzicom za wzięcie udziału w tej szczególnej edycji Przeglądu. Dzięki tegorocznemu Anielskiemu Kolędowaniu Duch Świąt Bożego Narodzenia już zagościł w naszych sercach i rodzinach.

Organizacja Przeglądu była możliwa dzięki zaangażowaniu i pracy nauczycieli Ośrodka w Broninie, będących członkami Stowarzyszenia Daj Dziecku Nadzieję:

Justynie Smulczyńskiej, Monice Zych, Annie Karpińskiej, Katarzynie Maj, Aleksandrze Łukasik, Małgorzacie Władnej, Iwonie Sobik i Anecie Łukasik.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowia, radości, spokoju, pogody ducha i spełnienia marzeń.

Uczniowie, nauczyciele z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie

oraz członkowie Stowarzyszenia „Daj Dziecku Nadzieję”

• Powiększ zdjęcie 1

• Powiększ zdjęcie 2