Rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną" - 25.03.2021r.

31 marca 2021

Nierozerwalnym symbolem Świąt Wielkanocnych jest Palma Wielkanocna. Współcześnie palma wielkanocna jest postrzegana przede wszystkim jako element tradycji oraz dekoracja. Dlatego rozwijając zainteresowania uczniów szkół Ośrodka (Szkoły Podstawowej, Szkoły Branżowej, Szkoły Przysposabiającej do Pracy) związane z naszą ludową kulturą, tradycjami Świąt Wielkanocnych, zorganizowano coroczny konkurs na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną".

Uczniowie pod opieką rodziców, wychowawców i nauczycieli przygotowywali palmy ozdabiając je samodzielnie przygotowanymi kwiatami z kolorowej bibuły, wstążkami, zielonymi gałązkami. Wykonane palmy były różnorodne. W konkursie wzięło udział 39 uczniów. Wykonane palmy charakteryzowały się różnorodnością barw i technik plastycznych. Głosowanie na zwycięską palmę, w którym mógł wziąć udział każdy uczeń, wychowawca i nauczyciel odbyło się na platformie Office 365.

Ogłoszenie wyników odbyło się 25.03.2021 roku:

• I miejsce otrzymali: Natalia uczennica kl. IIIc BSIS i Mateusz uczeń kl. II Szkoły Podstawowej,
  • II miejsce otrzymali: Wiktoria uczennica kl. VIIIa Szkoły Podstawowej i Michał uczeń kl. II Szkoły Podstawowej,
  • III miejsce otrzymały: Izabella uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej i Natalia uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej.

Wyróżnienia i atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Stowarzyszenie "Daj Dziecku Nadzieję" otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

Organizatorzy konkursu: Ewelina Wiśniewska, Agnieszka Ćwiertnia, Iwona Wójcik, Monika Trzęsak, Aleksandra Kłuskiewicz.

Autor: Aleksandra Kłuskiewicz; Foto: Ewelina Wiśniewska