Bezpieczne przejście dla pieszych - 17.06.2021r.

24 czerwca 2021

Dnia 17. 06. 2021r., na jednej z buskich ulic, uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej spotkali się z Policjantami Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

Funkcjonariusze przeprowadzili praktyczną lekcję dotyczącą prawidłowego przejścia przez przejście dla pieszych, oznakowanego sygnalizacją świetlną. Mundurowi opowiedzieli, jak należy poruszać się po drodze, jakich zachowań unikać, aby nie stać się ofiarą wypadku. Omówili znaczenie najważniejszych znaków drogowych i sygnałów świetlnych. Przypomnieli jaki kolor sygnalizacji świetlnej zezwala na wejście na jezdnię, a jaki zabrania.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci.

Autor: Iwona Sobik; Foto: Iwona Sobik