Bezpieczne wakacje - pierwsza pomoc - 22.06.2021r.

25 czerwca 2021

22 czerwca, tuż przed wakacjami, odbyło się spotkanie uczniów klasy II i III Szkoły Podstawowej z pielęgniarką szkolną.

Pani pielęgniarka przypomniała uczniom, jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub w sytuacji stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Opowiedziała w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uczniowie bardzo dobrze zapamiętali numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie napotkanego niebezpieczeństwa oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Ważną częścią spotkania był pokaz sposobu bandażowania, usztywniania, zakładania opatrunków, sposobu ułożenia w pozycji bezpiecznej, oraz prawidłowo przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczniowie ponadto słuchali bicia swojego serca i mierzyli sobie ciśnienie krwi.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie przekazane wskazówki z zakresu udzielania pierwszej pomocy!

Autor: Iwona Sobik; Foto: Iwona Sobik