"Dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych" - spotkanie z Policją - 27.10.2016r.

28 października 2016

W naszym Ośrodku duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Dlatego też tradycją stały się spotkania z funkcjonariuszami Policji. 27 października 2016 roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie gościli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju: sierż. szt. Tomasz Troń i sierż. Dawid Korciba, którzy przeprowadzili z naszymi wychowankami pogadankę pt.: "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, sankcje wynikające z łamania przepisów w tym zakresie".

Tematem spotkania były obowiązujące przepisy ruchu drogowego, odpowiedzialność prawna nieletnich za niestosowanie się do nich oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych, bezpiecznym podróżowaniu autem oraz dowiedzieli się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe. Funkcjonariusze uwrażliwili uczniów na zagrożenia i ewentualne skutki prawne będące wynikiem niewłaściwego zachowania się na drodze. Odpowiadając na zadawane pytania, dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

To pouczające i ciekawe spotkanie podsumowano wręczeniem uczniom elementów odblaskowych.

Autor: Barbara Foryś, Aneta Łukasik, Ilona Durnaś

Uczniowie podczas spotkania z Policją

• Powiększ zdjęcie Przybyli policjancji: sierż. szt. Tomasz Troń i sierż. Dawid Korciba

Przybyli policjancji: sierż. szt. Tomasz Troń i sierż. Dawid Korciba