Szkolny Turniej Warcabowy o tytuł "Najlepszej Warcabistki" i "Najlepszego Warcabisty" - grudzień 2021

20 grudnia 2021

Tegoroczny Turniej warcabowy również odbył się w reżimie sanitarnym, w trwającej w dalszym ciągu pandemii. Obecna sytuacja nie zniechęciła jednak miłośników gry w warcaby do podjęcia rywalizacji w turnieju.

Turniejowi od lat przyświecają te same cele: popularyzacja gry w warcaby wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Turniej przeprowadzono w 4 kategoriach ze względu na sporą grupą uczniów, która postanowiła sprawdzić swoje siły i umiejętności w grze w warcaby:

• chłopcy młodsi,
  • dziewczęta młodsze,
  • chłopcy starsi,
  • dziewczęta starsze.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników, turniej odbył się w dwóch terminach:

• 07.12.2021r. odbył się Turniej w kategoriach - chłopcy młodsi i dziewczęta młodsze,
  • 08.12.2021r. odbył się Turniej w kategoriach - chłopcy starsi i dziewczęta starsze.

W turnieju wzięło udział 25 uczniów:

• w kategorii chłopcy młodsi wzięło udział 8 chłopców (uczniowie Szkoły Podstawowej),
  • w kategorii dziewczynki młodsze wzięło udział 4 dziewczynki (uczennice Szkoły Podstawowej),
  • w kategorii chłopcy starsi wzięło udział 6 chłopców (2 uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia, 4 uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy),
  • w kategorii dziewczynki starsze wzięło udział 7 dziewczynek (4 uczennice z Branżowej Szkoły I Stopnia, 3 uczennice ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy ).

Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" w każdej z kategorii.

Tytuł "Najlepszej Warcabistki" w kategorii dziewczynki młodsze zdobyła Klaudia J. - uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej, zaś w kategorii dziewczynki starsze tytuł "Najlepszej Warcabistki" zdobyła Klaudia G. - uczennica kl. IIIC BSIS.

Tytuł "Najlepszego Warcabisty" w kategorii chłopcy młodsi wywalczył Sebastian N. - uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej, natomiast tytuł "Najlepszego Warcabisty" w kategorii chłopcy starsi wywalczył Mateusz S. - uczeń kl. IIa SPdP.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy "Najlepszych Warcabistów" i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów turnieju, zaś pozostali uczestnicy słodki upominek.

Organizatorzy: Ilona Pyrz, Małgorzata Władna.

Autor: Małgorzata Władna, Ilona Pyrz; Foto: M. Władna, I. Pyrz