Innowacja pedagogiczna "Wyraź to w Sway'u" styczeń 2022

12 stycznia 2022

Innowacja pedagogiczna " Wyraź to w Sway'u" realizowana była w I półroczu roku szkolnego 2021/2022 przez uczniów: Szkoły Podstawowej L, Szkoły Przysposabiającej do Pracy, Branżowej Szkoły I Stopnia na zajęciach religii - zajęcia były prowadzone dwa razy w miesiącu po 1 godzinie oraz uczniów: wybranych klas Szkoły Podstawowej L, Szkoły Przysposabiającej do Pracy, Branżowej Szkoły I Stopnia na zajęciach informatyki i matematyki - zajęcia odbywały się 2 razy w miesiącu po 1 godzinie.

Podczas zajęć realizowany był główny cel innowacji - wyposażenie uczniów w umiejętności korzystania w procesie edukacji z nowoczesnej aplikacji Sway usługi Office 365 dla Edukacji, pozwalając uczniom uruchomić kreatywność oraz wspierać pracę w zespole.  Praca z uczniami odbywała się z wykorzystaniem sprzętu komputerowego.

Uczniowie mieli możliwość korzystania z nowoczesnej aplikacji SWAY usługi Office 365 dla Edukacji.  Innowacja jest także szansą rozwijania indywidualnych umiejętności uczniów oraz pobudzania ich do kreatywnego wyrażania tego, co czują przeżywają oraz tego, czego się uczą za pomocą chmurowej aplikacji SWAY. Uczestniczenie w zajęciach pozwoliło im tworzyć nowoczesne i atrakcyjne prezentacje interakcyjne oraz je udostępniać.

Realizując cele szczegółowe:

• zapoznano uczniów z aplikacjami chmurowymi usługi Office 365 tj. Power Point oraz Sway
  • rozwijano umiejętności korzystania podczas nauki z nowoczesnych narzędzi cyfrowych
  • rozwijano umiejętności korzystania z aplikacji Sway w procesie tworzenia prezentacji multimedialnych, gromadzenia różnych materiałów edukacyjnych, notatek z zajęć.

Oto Sway'e wykonane przez naszych uczniów.

Autor: Monika Zych, Ewelina Wiśniewska