Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Bohaterów Września 1939 roku w Broninie
Nauczyciele w szkolnych ławach 19 czerwca 2026r.
23 czerwca 2026
My nauczyciele też jesteśmy uczniami
W miniony piątek uczestniczyliśmy w szkoleniu pt. „Procedura Niebieskie Karty krok po kroku w sytuacji rozpoznania przemocy”.
Było to ważne spotkanie, które przypomniało nam, jak odpowiedzialnie reagować w sytuacjach, gdy istnieje podejrzenie przemocy wobec dziecka lub rodziny. Dowiedzieliśmy się m.in., jak rozpoznawać niepokojące sygnały, jakie działania należy podjąć krok po kroku, jak prawidłowo dokumentować sytuację oraz z jakimi instytucjami współpracować, aby skutecznie pomóc.
Szkolimy się, rozwijamy i poszerzamy swoją wiedzę, aby jak najlepiej troszczyć się o bezpieczeństwo, dobro i potrzeby naszych uczniów.







