Szkolny Turniej Warcabowy o tytuł "Najlepszej Warcabistki" i "Najlepszego Warcabisty" - grudzień 2022

16 grudnia 2022

Z roku na rok turniej warcabowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży naszego Ośrodka zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, również tych najmłodszych. Turniejowi od lat przyświecają te same cele: popularyzacja gry w warcaby wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań uczniów, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wyłonienie reprezentacji na Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Warcabach.

Turniej przeprowadzono w 4 kategoriach i w dwóch terminach ze względu na sporą grupę zapisanych uczniów.

• 12.12.2022r. odbył się Turniej w kategoriach - chłopcy młodsi i dziewczęta młodsze,
  • 08.12.2022r. odbył się Turniej w kategoriach - chłopcy starsi i dziewczęta starsze.

W turnieju wzięło udział 32 uczniów:

• w kategorii chłopcy młodsi wzięło udział 12 chłopców (uczniowie Szkoły Podstawowej),
  • w kategorii dziewczynki młodsze wzięło udział 8 dziewczynek (uczennice Szkoły Podstawowej),
  • w kategorii chłopcy starsi wzięło udział 4 chłopców (2 uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia, 2 uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy),
  • w kategorii dziewczynki starsze wzięło udział 8 dziewczynek (4 uczennice z Branżowej Szkoły I Stopnia, 4 uczennice ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy ).

Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" w każdej z kategorii. Tytuł "Najlepszej Warcabistki" w kategorii dziewczynki młodsze zdobyła:

• Agata W. - uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej,

zaś w kategorii dziewczynki starsze tytuł "Najlepszej Warcabistki" zdobyła:

• Sylwia L. - uczennica kl. IIIa Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Tytuł "Najlepszego Warcabisty" w kategorii chłopcy młodsi wywalczył:

• Sebastian N. - uczeń kl. VII Szkoły Podstawowej,

natomiast tytuł "Najlepszego Warcabisty" w kategorii chłopcy starsi wywalczył:

• Jakub S. - uczeń kl. II Branżowej Szkoły I Stopnia

Zwycięzcy otrzymali dyplomy "Najlepszych Warcabistów" i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów turnieju, zaś pozostali uczestnicy słodki upominek.

Organizatorzy: Ilona Pyrz, Małgorzata Władna.

Autor: Małgorzata Władna: Foto: Ilona Pyrz