Sukces w II Ogólnopolskim Konkursie Logopedycznym ,,Łamańce językowe’’ - II półrocze 2023r.

30 maja 2023

Z radością informujemy, że uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej Gabriel otrzymał WYRÓŻNIENIE w II Ogólnopolskim Konkursie Logopedycznym ,,Łamańce językowe’’ zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej.

Gabryś recytował łamaniec językowy pt. ,,Kłótnia w szuwarach” zawierający trudne do wymówienia słowa. Wykonał również pracę plastyczną przedstawiającą recytowany wiersz techniką wydzieranki.

Celem konkursu było popularyzowanie Europejskiego Dnia Logopedy obchodzonego 6 marca a także doskonalenie mowy pod względem leksykalnym, syntaktycznym, artykulacyjnym jak również doskonalenie mowy pod względem dykcyjnym i emisyjnym.

Autor: Anna Zapart