Apel profilaktyczny pn. "Bezpieczne wakacje" 19.06.2023r.

26 czerwca 2023

Przed nami najbardziej oczekiwany przez dzieci i młodzież czas – wakacje. Ten szczególny okres kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską, słońcem, zabawą. Musimy jednak zwracać uwagę, aby korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapomnieć o zasadach bezpiecznego wypoczynku, by powrót z wakacji był równie radosny, jak ich początek. W związku z powyższym, 19.06.2023r. odbył się w Ośrodku apel profilaktyczny pn. „Bezpieczne wakacje”. Głównym celem było przekazanie wychowankom zasad bezpiecznego wypoczynku letniego.

Podczas informacyjno – edukacyjnego spotkania młodzież otrzymała garść wskazówek, które pomogą jej zapewnić bezpieczeństwo w czasie wakacji. Tematyka apelu obejmowała zasady bezpiecznego korzystania ze słońca, kąpieli wodnych, pieszych wędrówek po górach, bezpieczeństwa w podróży, w rolnictwie, zachowania się na drogach publicznych, a także rozsądnego korzystania z Internetu i portali społecznościowych. Wychowankowie wyposażeni zostali w wiedzę dotyczącą zapobiegania wypadkom i urazom oraz przypomnieli sobie numery alarmowe służb ratunkowych.

Wyrażamy nadzieję, że przekazane informacje przyczyniły się do uświadomienia naszym podopiecznym niebezpieczeństw i zagrożeń czyhających podczas wakacji, ukształtowania nawyku bezpiecznego spędzania czasu wolnego, rozbudziły odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo i w konsekwencji przyczynią się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Wszystkim uczniom i wychowankom życzymy wypoczynku pełnego słońca, radości, zabawy…. BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

Organizatorzy:

Małgorzata Kocjan