Szkolny Turniej Warcabowy o tytuł "Najlepszej Warcabistki" i "Najlepszego Warcabisty" – styczeń 2024

10 stycznia 2024

Warcaby to jedna z najpopularniejszych gier planszowych, którą upodobały sobie dzieci i młodzież naszego Ośrodka. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w Szkolnym Turnieju Warcabowym o tytuł „Najlepszego warcabisty” i „ Najlepszej Warcabistki”.

Turniejowi od lat przyświecają te same cele: popularyzacja gry w warcaby wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań uczniów, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wyłonienie reprezentacji na Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Warcabach.

Turniej przeprowadzono w 4 kategoriach. Do turnieju zgłosiło się 27 uczniów: Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" w każdej z kategorii.

Tytuł "Najlepszej Warcabistki" w kategorii dziewczynki młodsze zdobyła: Magdalena - uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej, zaś w kategorii dziewczynki starsze tytuł "Najlepszej Warcabistki" zdobyła Klaudia - uczennica kl. IIM/C Branżowej Szkoły I Stopnia.

Tytuł "Najlepszego Warcabisty" w kategorii chłopcy młodsi wywalczył Sebastian - uczeń kl. VIII Szkoły Podstawowej, natomiast tytuł "Najlepszego Warcabisty" w kategorii chłopcy starsi wywalczył Jakub - uczeń kl. IIIC Branżowej Szkoły I Stopnia.

Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Był okazją do sprawdzenia i porównania umiejętności graczy, a także świetną zabawą i doskonała formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Zwycięzcy otrzymali dyplomy "Najlepszych Warcabistów" i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów turnieju, zaś pozostali uczestnicy słodki upominek.

Organizatorzy: Ilona Pyrz, Małgorzata Władna.

Autor: Małgorzata Władna, Ilona Pyrz; Foto: M. Władna