Innowacja pedagogiczna pn.„Mówię lepiej i wyraźniej” - I półrocze 2023/2024

18 stycznia 2024

W roku szkolnym 2023/2024 realizowana jest innowacja pedagogiczna   - metodyczna Mówię lepiej i wyraźniej”

Zajęcia w ramach innowacji realizowane są na zajęciach rewalidacyjnych korygujących wady i usprawniających rozwój mowy w klasach: I b, IIIb , IVa, VI c, VIIa.

Cele innowacji :

• Usprawnianie narządów mowy, rozbudzanie aktywności słownej , rozwijanie sprawności związanych z aktywnością językową .
  • Kształtowanie czytelnej, wyrazistej mowy.
  • Usprawnianie motoryki narządów artykulacyjnych oraz właściwa ich koordynacja
  • Uwrażliwienie na cechy wspólne muzyki i mowy
  • Kształtowanie prawidłowej mowy z zakresu strony fonetycznej, leksykalnej i gramatycznej

Proponowane zabawy logopedyczne, ćwiczenia logorytmiczne , rytmizujące , zakodowane zabawy logopedyczne   pozwalają    na zaspokojenie potrzeb dzieci, ponieważ za ich przyczyną możemy wykonać cała gamę ćwiczeń logopedycznych w sposób ciekawy i atrakcyjny. Dzięki dobranym ćwiczeniom , zabawom , aktywnościom uczniowie  uczą się  prawidłowej wymowy, poznają reguły językowe. Nadanie zajęciom charakteru zabawy, pomaga uczniom  odzyskać wiarę we własne siły i przezwyciężać liczne trudności.

Autor: Agnieszka Bucka