V edycja akcji "Biała Sobota" pod hasłem "Najważniejsze zdrowie..." - 20.05.2017r.

24 maja 2017

W trosce o zdrowie naszych uczniów oraz ich rodziców w dniu 20 maja 2017 roku po raz kolejny została zorganizowana w naszym Ośrodku "Biała Sobota". W ramach akcji lekarze specjaliści przebadali nieodpłatnie naszych wychowanków.

Podczas V edycji tej cennej akcji zaszczycili nas swoją obecnością zaprzyjaźnieni lekarze, zawsze niezawodni: dr n. med. Janusz Maria Dobrowolski (ortopeda), lek. med. Marcin Podesek (chirurg), lek. med. Grażyna Pankowska (dermatolog-wenerolog), lek. med. Bożena Wojdak-Fiutowska (endokrynolog-internista), lek. med. Lidia Głowicka-Pręgowska (pulmonolog), lek. med. Maria Modrzewska (otolaryngolog), lek. med. Dariusz Modrzewski (internista). Po raz pierwszy gościli u nas: dr n. med. Agata Horecka-Lewitowicz (psychiatra dzieci i młodzieży), Wioletta Sabat (pedagog-terapeuta).

Ponadto gościł u nas również kolejny raz pan Jarosław Jaworski - specjalista z Agencji Restrukturyzacji i Rolnictwa, radny Powiatu.

Panie Pielęgniarki Niepublicznej Przychodni Secura-Med wykonywały spirometrię. Natomiast pielęgniarka - pani Agata Kozakowska (pracownik Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju) wykonywała badania pomiaru ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi.

Dla rodziców przygotowano spotkanie ze specjalistą epidemiologiem panią Anną Sobotą, która przeprowadziła pogadankę profilaktyczną połączoną z prezentacją multimedialną na temat: "Bezpieczne wakacje naszych dzieci".  Rodzice mieli także okazję spotkać się i porozmawiać z pedagogiem Ośrodka panią Barbarą Foryś.

Na uwagę zasługuje fakt, że kilku z lekarzy dotarło na "Białą Sobotę" z Kielc.

Uczestnicy "Białej Soboty" byli zadowoleni i wyrazili słowa podziękowania za możliwość bezpłatnego badania u tak wielu specjalistów w jednym miejscu, do których czas oczekiwania jest zwykle długi.

Swoją obecnością zaszczycił nas także pan Starosta Jerzy Kolarz, który wspólnie z panem Dyrektorem Wiesławem Wagą po zakończonych badaniach lekarzy i konsultacjach ze specjalistami złożył w obecności rodziców oraz uczniów gorące podziękowania, wyrazy szacunku i uznania dla lekarzy, pielęgniarek, specjalistów za okazane serce, wrażliwość, empatię, zaangażowanie i bezinteresowność. Pan Starosta Jerzy Kolarz przekazał każdemu z lekarzy, pielęgniarkom, specjalistom podziękowania, a uczniowie wręczyli wykonane samodzielnie piękne prace plastyczne.

Organizatorzy "Białej Soboty" - panie: Justyna Smulczyńska, Aleksandra Kłuskiewicz, Monika Kozłowska, Aneta Łukasik i Ilona Durnaś składają serdeczne podziękowania naszym koleżankom, które aktywnie zaangażowały się w przedsięwzięcie - paniom: Annie Jabłońskiej, Annie Karpińskiej, Katarzynie Maj, paniom wicedyrektor: Jolancie Żurek, Iwonie Bąk, pani pedagog Barbarze Foryś.

Podziękowania należą się także naszemu Stowarzyszeniu "Daj Dziecku Nadzieję" za przekazanie upominków dla lekarzy w formie kubeczków.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejną "Białą Sobotę" za rok.

Autor: Justyna Smulczyńska; Foto: Justyna Smulczyńska

• Powiększ zdjęcie W gabinecie pedagoga