"Świętokrzyskie czyta Żeromskiego" - 01.06.2017r.

5 czerwca 2017

W dniu 1 czerwca 2017 roku wzięliśmy udział w akcji zainicjowanej przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego - Pana Adama Jarubasa: "Świętokrzyskie czyta Żeromskiego".

Uczniowie naszego Ośrodka czytali swoim kolegom oraz kadrze pedagogicznej fragmenty "Syzyfowych prac" i "Przedwiośnia". Wychowankowie mogli również dokładniej zapoznać się z postacią Stefana Żeromskiego oglądając prezentację na temat jego życia i twórczości. Ponadto uczniowie klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej przedstawili samodzielnie stworzoną książkę pod tytułem "Pisarze regionu świętokrzyskiego", w której jeden z rozdziałów jest poświęcony Stefanowi Żeromskiemu.

Akcja ta miała na celu propagowanie czytelnictwa oraz pokazanie, iż czytanie książek od najmłodszych lat, to najlepszy kapitał na przyszłość - rozwijający wyobraźnię, rozbudzający potrzebę zdobywania wiedzy i ciekawość świata. Akcję przygotowały panie: Anna Grosicka i Iwona Wójcik.

Autor: Anna Grosicka; Foto: Anna Grosicka

• Powiększ zdjęcie Strona tytułowa książki przygotowanej przez uczniów

Strona tytułowa książki przygotowanej przez uczniów

• Powiększ zdjęcie Uczniowie podczas słuchania fragmentów książek