II Buski Festiwalowy Bieg dla Zdrowia - 01.06.2017r.

6 czerwca 2017

W dniu 01.06.2017r. grupa uczniów z naszego Ośrodka uczestniczyła w II Buskim Festiwalowym Biegu dla Zdrowia zorganizowanym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu buskiego w ramach XV Festiwalu Zdrowia w Busku-Zdroju im. Zbigniewa Kociuby.

Po krótkiej rozgrzewce wszyscy uczestnicy wystartowali spod budynku ZSTI W Busku-Zdroju w kierunku Parku Zdrojowego. Na mecie przed sanatorium Marconi zmęczeni biegacze mogli ugasić pragnienie regionalną wodą mineralną "Buskowianka", której było pod dostatkiem. W muszli koncertowej młodzież i dzieci mogły wziąć udział w konkursie o tematyce zdrowotnej. Funkcjonariusze Policji zachęcali do oglądania pojazdów i sprzętu wykorzystywanego w ich codziennej pracy. Wydarzenie zakończyło wręczeniem dyplomów dla szkół i podziękowań dla nauczycieli uczestniczących z uczniami w imprezie. Przedsięwzięciu sprzyjała piękna, słoneczna pogoda.

Autor: Ilona Pyrz; Foto: Ilona Pyrz

• Powiększ zdjęcie Bieg