BEZPIECZNE WAKACJE - SOSW w Broninie w trosce o bezpieczeństwo uczniów - 20.06.2017r.

21 czerwca 2017

Wakacje udane są tylko wtedy kiedy są bezpieczne. Bezpieczeństwo naszych uczniów to dla nas priorytet!

W trosce o najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej wychowawcy klas zorganizowali w dniu 20.06.2017r. spotkanie profilaktyczno-informujące z pielęgniarką szkolną panią Barbarą Toporowską. Celem spotkania było przekazanie dzieciom wiedzy o tym jak dbać o bezpieczeństwo, unikać sytuacji ryzykownych i radzić sobie w sytuacjach, gdy dojdzie do wypadku.

Pani pielęgniarka starała się w optymalny sposób przygotować naszych najmłodszych uczniów do bezpiecznego bawienia się i odpoczywania w różnych miejscach podczas wakacyjnego wypoczynku. Przygotowano dla uczniów prezentację multimedialną, której celem było uporządkowanie i podsumowanie wiadomości na temat unikania zagrożeń. Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia:

• Woda to groźny żywioł, bądźmy ostrożni, kąpać się i pływać należy w miejscach dozwolonych tylko pod opieką osób dorosłych.
  • Zasady bezpiecznego korzystania ze słońca, oparzenia słoneczne.
  • Ukąszenia kleszcza, węża.
  • Bezpieczeństwo podczas prac polowych.
  • Chemiczne środki ochrony roślin.
  • Maszyny rolnicze może prowadzić i obsługiwać tylko osoba dorosła.
  • Jak zachować się, gdy zrobi nam się słabo.

Uczniowie doskonale wiedzieli pod jaki numer alarmowy trzeba dzwonić, gdyby doszło do wypadku, z czego bardzo się cieszymy.

Pamiętajmy, że w dużej mierze od opiekunów dzieci zależy ich bezpieczeństwo. Dzieci potrzebują stałego nadzoru i wsparcia dorosłych. Apelujemy do wszystkich rodziców  i opiekunów o stworzenie dzieciom warunków bezpiecznej zabawy i wypoczynku. Zwracamy się z prośbą o baczną obserwację miejsc, w których będą bawić się dzieci. Prosimy o zaangażowanie i przekazywanie sygnałów o niebezpiecznych placach zabaw. Wspólnie działając osiągniemy zamierzony cel jakim jest: ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA NASZYM DZIECIOM !

Życzymy wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom bezpiecznych wakacji !!!

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2017/2018

Autor: Agnieszka Bucka, Iwona Sobik, Aleksandra Kłuskiewicz, Justyna Smulczyńska; Foto: Justyna Smulczyńska

• Powiększ zdjęcie Wspólne zdjęcie

Wspólne zdjęcie