Międzynarodowy Dzień Pisania Listów - 09.10.2020r.

13 października 2020

Dnia 9 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisania Listów, który zachęca do refleksji nad tym odchodzącym sposobem komunikowania. Ta romantyczna i dostojna forma porozumiewania się przegrywa niestety z smsami i mailami, dlatego też uczniowie klasy II Branżowej Szkoły I Stopnia oraz klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej wzięli udział w lekcjach języka polskiego, których tematyką była sztuka pisania listów.

Uczniowie zapoznali się z historią listu, jego formami oraz sposobami przesyłania. Dowiedzieli się, czym jest epistolografia i jak wyglądał list napisany piękną kaligrafią. Wszyscy poznali również zasady pisania listu. Dzień Pisania Listów obchodziły również klasy VIa i VIIa, gdzie uczniowie napisali oraz własnoręcznie ozdobili listy do kolegi z klasy, przebywającego na turnusie rehabilitacyjnym.

Autor: Anna Grosicka; Foto: Anna Grosicka