Uczeń w świecie wartości - Tydzień Szacunku - 27.11.2020r.

3 grudnia 2020

W dniach od 23 do 27 listopada 2020 r. w ramach realizacji programu psychoedukacyjnego „Uczeń w świecie wartości” obchodziliśmy w naszym Ośrodku Tydzień Szacunku. Podczas tego tygodnia podejmowaliśmy wiele ciekawych inicjatyw, które miały na celu kształtowanie u uczniów postawy szacunku wobec siebie i innych.

Tydzień Szacunku rozpoczął się rozdaniem plakietek oraz kolorowaniem i ozdabianiem „magicznych słów”. Uczniowie wypełniali również karty pracy dotyczące realizowanej tematyki. Podczas minionego tygodnia uczniowie wszystkich typów szkół Ośrodka wzięli udział w interaktywnej lekcji pn. „Jak szanować siebie i innych?” w genial.ly. Lekcja zakończona była konkursem w formie zadań w Wordwall i LearningApps. Wychowankowie grup wychowawczych obejrzeli film „Cudowny chłopak”. Historia chłopca, który w wyniku choroby genetycznej ma zdeformowaną twarz i początkowo jest nieakceptowany przez rówieśników wszystkich skłoniła do refleksji na temat akceptacji i szacunku do drugiego człowieka. W minionym tygodniu wykonane zostały również plakaty dotyczące omawianej wartości. Dzięki podjętym działaniom uczniowie poznali znaczenie słowa szacunek, sposoby okazywania szacunku innym oraz utrwalone zostały zasady kulturalnego zachowania.

Organizatorzy: A.Poniewierska, A.Sadło-Paterek, E.Solarska, D. Szcześniak.

Autor: Dagmara Szcześniak; Foto: Arleta Sadło-Paterek, Dagmara Szcześniak