Uczeń w świecie wartości – Tydzień tolerancji - 11.12.2020r.

16 grudnia 2020

Czym jest tolerancja? Dlaczego jest ważna? Po co nam różnorodność? Według Deklaracji Zasad Tolerancji z 1995 roku to harmonia różnorodności czyni możliwym pokój na świecie. Tolerancja przejawia się w szacunku, akceptacji i uznaniu, że każdy z nas może po prostu różnić się od nas.

W dniach od 7 do 11 grudnia 2020r. w ramach realizacji programu psychoedukacyjnego „Uczeń w świecie wartości” obchodziliśmy w naszym Ośrodku Tydzień Tolerancji. Podczas tego tygodnia uczniowie zapoznali się bliżej z terminem tolerancja, dowiedzieli się co to znaczy być tolerancyjnym i w jaki sposób okazywać szacunek dla różnorodności.

Tydzień Tolerancji rozpoczął się rozdaniem plakietek z symbolem realizowanej wartości. W kolejnych dniach uczniowie wykonali prace plastyczne dotyczące tolerancji – kolorowe dłonie jako symbol tolerancji i integracji oraz gazetkę tematyczną. Uczniowie wypełniali również karty pracy dotyczące realizowanej tematyki oraz wysłuchali bajki terapeutycznej z zakresu tolerancji i akceptacji drugiego człowieka. Podczas minionego tygodnia uczniowie wszystkich typów szkół Ośrodka wzięli udział w interaktywnej lekcji pn. „Czym jest tolerancja?” w genial.ly. Dzięki podjętym działaniom uczniowie dowiedzieli się, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny, a życzliwość i tolerancja to podstawa w budowaniu zaufania oraz pozytywnych relacji międzyludzkich.

Organizatorzy: A. Poniewierska, A. Sadło-Paterek, E. Solarska, D.Szcześniak

Autor: Dagmara Szcześniak; Foto: D. Szcześniak, A. Sadło-Paterek, A. Kiełb.