IV edycja akcji "Cała Polska czyta dzieciom" - spotkanie z wierszami Hanny Niewiadomskiej - 26.10.2016r.

28 października 2016

Dnia 26.10.2016r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" w przepięknej scenerii zorganizowano spotkanie z wierszami Hanny Niewiadomskiej. Tegoroczne czytanie było bardzo wyjątkowe, gdyż swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście - Rodzice naszych uczniów. Dzięki wzorowej współpracy z Rodzicami, bardzo chętnie przyłączyli się Oni do naszej akcji, która propaguje głośne czytanie dzieciom.

Przybyłych gości przywitał bardzo serdecznie pan Dyrektor Wiesław Waga, który podkreślił wielkie znaczenie i misję akcji promującej głośne czytanie dzieciom, jej wartość edukacyjną, emocjonalną i moralną. Słowo wstępne o autorce Hannie Niewiadomskiej przedstawiła uczennica klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej - Paulina Sadowska.

Część artystyczną rozpoczął teledysk promujący kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom", wyprodukowany dla Fundacji ABCXXI Polska. Do wspólnego czytania dołączyli: s. Bogusława Wołonsewicz, pani Katarzyna Zając, pani Anna Fijołek, pani Beata Niżnik, pani Natalia Kwapisz, pani Beata Marcinek, pani Aneta Kosiorek. Podobnie jak w roku ubiegłym mogliśmy liczyć na pana Dyrektora Wiesława Wagę, panią Wicedyrektor Jolantę Żurek, panią Wicedyrektor Iwonę Bąk, panią pedagog Barbarę Foryś i po raz pierwszy dołączyła do naszej akcji pani psycholog Bożena Skórska. Wysłuchaliśmy następujących wierszy: "Waga", "Grzebień", "Aniołki", "Mole książkowe", "Żelazko", "Pobudka", "Bąk", "Mądra sowa z Chotomowa", "Pobudka", "Dżem", "Zakochane parasole", "Szklanka przechwalania". Ogromną niespodzianką była dla przybyłych gości przedstawiona przez uczniów Szkoły Podstawowej część artystyczna, podczas której uczniowie zaśpiewali i pokazali gestami Makatona piosenki pt. "Klocki", "Mam w domu pieska". Podczas spotkania przedstawiono piosenki wraz z teledyskami: "Kolorowe dzieci", "Na raz, na dwa", podczas których dzieci zaprosiły do wspólnej zabawy przybyłych gości.

Dzięki wszystkim czytającym mogliśmy wysłuchać wyjątkowych interpretacji wierszy, które przeniosły nas w świat marzeń i fantazji. Dostarczyły wszystkim nowych wrażeń i przeżyć artystycznych. Nasze spotkanie było bardzo wzruszające, pełne radości, spontaniczności, pozytywnych emocji.

Na zakończenie spotkania pan Dyrektor Wiesław Waga wręczył podziękowania gościom.

IV edycję akcji "Cała Polska czyta dzieciom" poprowadziły panie: Justyna Smulczyńska, Anna Stępień.

Organizatorzy akcji - panie: Justyna Smulczyńska, Iwona Sobik, Agnieszka Bucka, Aleksandra Kłuskiewicz, Anna Karpińska, Joanna Paw, Anna Stępień składają szczególne podziękowania naszym wspaniałym uczniom za piękny występ. Dziękujemy również Rodzicom, którzy z zaangażowaniem i radością uczestniczyli w naszej akcji, sprawiając tym samym wielką radość dzieciom za wspólnie spędzony czas podczas czytania. Składamy serdeczne podziękowania dla pana Dyrektora Wiesława Wagi, dla pani Wicedyrektor Jolanty Żurek, pani Wicedyrektor Iwony Bąk, pani pedagog Barbary Foryś, którzy od samego początku wspierają naszą akcję "Cała Polska czyta dzieciom" oraz pani psycholog Bożenie Skórskiej. Składamy podziękowania pani Anecie Kierońskiej - Koordynatrowi Kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" oraz pani Irminie Mrożek, panu Wojciechowi Płóciennikowi za pomoc w wykonaniu scenografii.

Autor: Justyna Smulczyńska, Iwona Sobik, Agnieszka Bucka, Anna Stępień, Aleksandra Kłuskiewicz, Anna Karpińska, Joanna Paw

• Powiększ zdjęcie Powitanie gości przez panią Justynę Smulczyńską i panią Annę Stępień

Powitanie gości przez panią Justynę Smulczyńską i panią Annę Stępień

• Powiększ zdjęcie Powitanie gości przez pana Dyrektora Wiesława Wagę