"W krainie emocji" - Tydzień Radości - 22-26.11.2021r.

4 grudnia 2021

W dniach od 22 do 26 listopada 2021 r. w ramach realizacji programu psychoedukacyjnego „W krainie emocji” obchodziliśmy w naszym Ośrodku Tydzień Radości.

Podczas tego tygodnia podejmowaliśmy wiele ciekawych inicjatyw, które miały na celu rozwijanie u uczniów umiejętności rozpoznawania i nazywania swoich emocji, poznanie i identyfikowanie sytuacji wywołujących radość u siebie i u innych oraz sposobów poprawy nastroju. Tydzień Radości rozpoczął się rozdaniem plakietek – uśmiechniętych buziek. Uczniowie wypełniali również karty pracy dotyczące realizowanej tematyki. Dzieci i młodzież otrzymały serca wykonane z masy solnej przez szkolnych wolontariuszy. Mały prezent – wielka radość! Podczas minionego tygodnia uczniowie obejrzeli film animowany "W głowie się nie mieści", który pokazuje jak emocje budują osobowość człowieka. Zabrał nas on w niezwykłą podróż do krainy emocji – przeniesieni zostaliśmy do środka głowy głównej bohaterki, gdzie władzę sprawuje pięć podstawowych emocji – Smutek, Odraza, Strach, Gniew i Radość, która wszystkim kieruje. Film wywołał wiele emocji! Tydzień Radości zakończony został wykonaniem gazetki, z której każdy mógł zerwać dla siebie uśmiech.

Radość jest najprzyjemniejszą z emocji, ale rzadko zastanawiamy się do czego nam jest potrzebna. Radość podpowiada co jest dla nas dobre, czego potrzebujemy do szczęścia. Dzięki podjętym działaniom uczniowie poznali znaczenie radości w życiu człowieka. Uświadomili sobie, że radość odkrywa to, co jest dla nas ważne i sprawia, że mamy chęć i energię, by się tym zajmować.

Organizatorzy: A. Poniewierska, A. Sadło-Paterek, E. Solarska, D. Szcześniak

Autor: Dagmara Szcześniak; Foto: Edyta Solarska, Arleta Sadło-Paterek