KONKURS "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa i Noworoczna" - Grudzień 2021

9 grudnia 2021

Święta Bożego narodzenia niosą za sobą radość, oraz sprawiają, że czas biegnie wolniej. Zatrzymajcie się na chwilę, otoczcie miłością wszystkich najbliższych i świętujcie przy blasku żywej choinki.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Czas świąt to czas wzajemnego składania życzeń, zarówno bezpośrednio, jak też w formie pisemnej. W dzisiejszych czasach coraz częściej do składania życzeń służą elektroniczne formy przekazu i portale społecznościowe, ale nawet najciekawszy sms, e-mail czy e-kartka nie zastąpią tradycyjnej, papierowej, cudownie kolorowej i ręcznie wykonanej świątecznej kartki z życzeniami. To piękny zwyczaj, a przy okazji promocja talentów, gdyż za każdym razem kartki są jedyne i niepowtarzalne, a niektóre wręcz stają się pięknymi dziełami. Niezależnie od wzoru, który pojawi się na kartce – każda z nich sprawia przyjemność i cieszy odbiorcę, dlatego nie możemy zapomnieć o tej pięknej tradycji. I właśnie takie piękne kartki wykonane własnoręcznie przez uczniów dotarły na szkolny konkurs „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa i Noworoczna”.

W tym roku szkolnym do konkursu zgłoszono 58 kartek świątecznych, z pośród których komisja konkursowa musiała wybrać te „najpiękniejsze”. Komisja miała bardzo trudne zadanie przy ocenie prac ponieważ wszystkie prace były bardzo oryginalne, a niektóre z nich zaskakiwały pięknym i kreatywnym wnętrzem a także serdecznymi życzeniami. Oceniając prace brano pod uwagę pomysłowość, staranność wykonania oraz użycie różnych technik plastycznych. Po długich obradach Komisja Konkursowa w składzie: Pan Dyrektor Wiesław Waga, Pani Alicja Kiełb i Pani Irmina Szymczyk wyróżniła następujących uczestników konkursu:

• Gabriel, Mateusz, Justyna, Maciej, Jakub, Krystian - Szkoła Podstawowa,
  • Eryk, Magdalena, Sebastian - Szkoła Przysposabiająca do Pracy,
  • Weronika, Wiktoria, Agnieszka - Branżowa Szkoła I Stopnia,
  • Piotr, Hubert, Krzysztof - nauczanie indywidualne.

Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!

Organizatorami konkursu były Panie: Ewelina Wiśniewska, Małgorzata Władna, Agnieszka Śmiech, Małgorzata Tetela, Ilona Pyrz, Arleta Stępień.

Autor: Małgorzata Władna, Ewelina Wiśniewska, Małgorzata Tetela, Agnieszka Śmiech, Ilona Pyrz, Arleta Stępień