Apel profilaktyczny "Palenie tytoniu, zdrowie albo życie - wybór należy do Ciebie" - marzec 2021

22 czerwca 2021

W marcu 2021 roku naszym Ośrodku odbyły się zajęcia w ramach realizacji cyklu apeli profilaktycznych "Palenie tytoniu, zdrowie albo życie - wybór należy do Ciebie" przygotowanych przez wychowanki z grupy V.

Głównymi celami zajęć było uświadomienie młodzieży o szkodliwości palenie tytoniu, propagowanie właściwych wzorców zachowań, integracja grup rówieśniczych. Tematy dostosowano do indywidualnych potrzeb wychowanków. Wychowankowie chętnie brali udział w zajęciach, wykazali się wiedzą na temat negatywnych skutków palenia papierosów, zapoznali się z substancjami chemicznymi wchodzącymi w skład papierosów i ich wpływie na organizm człowieka, poznali negatywne skutki biernego palenia. Wykazali się zdolnościami plastycznymi wykonując plakat o tematyce szkodliwości palenia tytoniu. Brali udział w scenkach, które pozwoliły im nabyć umiejętności asertywnego zachowania. Potrafią powiedzieć "dziękuję, nie palę, chcę być zdrowy". Podsumowujące motto zajęć brzmiało: Nie bój się odmówić, gdy ktoś Cię na­mawia do zapalenia papierosa, nie bądź więźniem nałogu, człowiekiem zniewolonym przez uzależnienie od nikotynizmu.

Autor: Katarzyna Maj; Foto: Katarzyna Maj