Rządowy Program Laboratoria Przyszłości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

flaga RP                    godło RP

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

RZĄDOWY PROGRAM "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

DOFINANSOWANIE: 30 000 ZŁ

CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 30 000 ZŁ

 

 

Artykuły

Rządowy Program Laboratoria Przyszłości

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie przystąpił do Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości - inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły z zajęciami prowadzonymi w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Zobacz: Laboratoria Przyszłości w szkołach podstawowych prowadzonych przez Powiat Buski

Wykorzystano materiały ze strony: https://www.gov.pl/web/laboratoria

9 listopada 2021
Ewelina Wiśniewska, Monika Zych

Wiosna w obiektywie - zajęcia z użyciem aparatu w ramach Laboratoriów Przyszłości. Szkoła Podstawowa klasy Vb, VIb, VIIa, VIIIa. Kwiecień 2023r.

18 kwietnia 2023
Agnieszka Bucka

Kółko Muzyczno-Filmowe - "Oznaki wiosny" - kwiecień 2023r.

18 kwietnia 2023
Ewelina Wiśniewska, Monika Zych

Laboratoria Przyszłości - Filmowanie ujęć na konkurs pn. "Odblaskowy pokaz mody".

4 listopada 2022

Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek 2022 "Kodowanie z Photonem" - 13.10.2022r.

 

W ramach realizacji programu "Laboratoria przyszłości" zaangażowaliśmy się w Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek 2022. Uczniowie podczas zajęć uczyli się precyzyjnego myślenia  rozwijali swoją kreatywność i pomysłowość. Poprzez zadania stawiane Photonowi uczniowie określali jego ruch, wydawanie dźwięku i zmianę koloru czułek . Kodowanie z Photonem było ich pierwszym doświadczeniem pracy z robotem.

16 października 2022