Szkoła Przysposabiająca do Pracy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Lapbook "Wiosna" w wykonaniu klasy IIIa SPdP - marzec 2021

Przejdź do - Lapbook "Wiosna" w wykonaniu klasy IIIa SPdP - marzec 2021

Lapbook to forma kreatywnego i samodzielnego zaprezentowania informacji i usystematyzowania ich w sposób zaproponowany przez autora. Jest on wykonany z kartonu, w środku którego przykleja się papierowe książeczki, kieszenie, harmonijki pozwalające na uporządkowanie wiadomości. Wszystko to umożliwia szybsze zapamiętywanie i łatwiejsze odtwarzanie.

23 marca 2021
Anna Grosicka; Foto: Anna Grosicka
Czytaj więcej o: Lapbook "Wiosna" w wykonaniu klasy IIIa SPdP - marzec 2021

Zajęcia kształtujące kreatywność w kl. III a Szkoły Przysposabiającej do Pracy - marzec 2021

Przejdź do - Zajęcia kształtujące kreatywność w kl. III a Szkoły Przysposabiającej do Pracy - marzec 2021

Święta Wielkanocne już niebawem. Są radosne i kolorowe. Przypadają na malowniczy wiosenny okres roku. Natura już powoli budzi się do życia, wydając pierwsze kwiaty, liście, zielone pędy. W tym przedświątecznym okresie uczniowie na zajęciach wykonywali ozdoby świąteczne. Poszerzali wiedzę na temat tradycji Świąt Wielkiej Nocy, kształtowali przywiązanie i szacunek do tradycji, zwyczajów, rozwijali zdolności manualne, koncentrację uwagi oraz kreatywność.

29 marca 2021
Anna Wirecka; Foto: A. Wirecka

Zajęcia z ogrodnictwa - marzec 2018

Przejdź do - Zajęcia z ogrodnictwa - marzec 2018

Uczniowie klasy I SPdP na zajęciach z ogrodnictwa uczyli się samodzielnie przygotować rozsadę warzyw do naszego warzywnika, dowiedzieli się jak wysiać nasiona ogórków, pomidorów i papryki. Poznali etapy przygotowania podłoża, dowiedzieli się jakich pojemników użyć do wysiewu. Wspólnie i z dużym zaangażowaniem pracowali dzieląc się obowiązkami. Podczas zajęć dowiedzieli się również jak dbać o wysiane rośliny.

28 marca 2018
Arleta Sadło-Paterek; Foto: Arleta Sadło-Paterek

Zajęcia z rękodzielnictwa - grudzień 2017

Przejdź do - Zajęcia z rękodzielnictwa - grudzień 2017

Idą święta. Uczniowie klasy Ia Szkoły Przysposabiającej do Pracy na zajęciach z rękodzielnictwa z zapałem przygotowują dekoracje i ozdoby świąteczne.

8 grudnia 2017
Arleta Sadło-Paterek; Foto: Arleta Sadło-Paterek

Na poczcie

Przejdź do - Na poczcie

W dobie powszechnego dostępu do komputerów, Internetu, sms–ów i snapchata, oraz umiejętności korzystania z tych nowoczesnych urządzeń techniki, można powiedzieć, że tradycyjna droga przekazywania informacji czy po prostu życzeń zanika. Tak jest szybciej, tak jest taniej, tak jest oszczędniej. Ale czy przyjemniej?

14 maja 2017
Ewelina Wiśniewska; Foto: Ewelina Wiśniewska
Czytaj więcej o: Na poczcie