Biofeedback

Metoda EEG Biofeedbeck łączy elementy psychoterapii i neuroterapii. Jest to terapia nieinwazyjna polegająca na świadomym kontrolowaniu fal mózgowych. Trening odbywa się za pomocą programu komputerowego, który rejestruje aktywność mózgu przy pomocy specjalnych czujników-elektrod usznych i miseczkowych. Oprogramowanie odzwierciedla otrzymane wartości na monitorze w postaci gry multimedialnej. Terapeuta pracuje nad falami mózgu promując lub hamując odpowiednie fale. Dzięki treningom, mózg pracuje wydajniej i szybciej. Biofeedback jest efektywną metodą niwelowania zaburzeń, które wynikają z dysfunkcji pracy mózgu.

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie prowadzimy treningi metodą EEG Biofeedback z uczniami nad:

• poprawą koncentracji uwagi,
  • poprawą pamięci,
  • poprawą funkcji mowy,
  • poprawą funkcji poznawczych,
  • poprawą zdolności uczenia się,
  • obniżeniem stresu,
  • wyhamowaniem nadpobudliwości.