Spotkanie autorskie z pisarką i dziennikarką Barbarą Gawryluk

12.04.2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej klas I, II, IV, V wspólnie z nauczycielami - p. Agnieszką Bucką, p. Anną Karpińską, p. Anitą Szczubiał, p. Iwoną Sobik, p. Anną Jabłońską oraz p. Alicją Kiełb uczestniczyli w spotkaniu w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku-Zdroju z autorką książek dla dzieci i młodzieży, dziennikarką Radia Kraków - panią Barbarą Gawryluk

Podczas spotkania pani Gawryluk opowiadała o swoich książkach, ich bohaterach, o tym jak książki powstawały. Przekonywała dzieci, że wszystkie historie jakie opisała w swoich książkach, zdarzyły się naprawdę. Tematy do nich czerpie ze swojej pracy dziennikarskiej. Pani Barbara Gawryluk przybliżyła treść kilku swoich książek m.in. "Baltic - pies, który płynął na krze" - to wzruszająca historia o losach przerażonego psa. To również opowiadanie o rodzącej się w najtrudniejszych warunkach miłości między psem a człowiekiem. Przeczytała również fragment książki "Klinika zdrowego chomika. Bazylia". To propozycja książki dla dzieciaków lubiących zwierzęta. Bohaterowie książki są różni, ale budzą sympatię i zaciekawienie, bo jak nie zaciekawić się króliczkiem porzuconym w parku, krokodylem, który kaszle, papugą, która zgubiła drogę do domu.

Uczniowie Szkoły Podstawowej pięknie podziękowali pani Gawryluk za spotkanie wręczając na pamiątkę wazonik z kwiatami zdobiony ręcznie techniką decoupage.

To było ciepłe i serdeczne spotkanie z książką i jej autorem, które pozostanie na długo w pamięci i co najważniejsze zachęci do czytania książek. Spotkanie zakończyło się długą kolejką po autografy z dedykacją oraz wspólną fotografią.

Wycieczka do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej stała się również wspaniałą okazją do praktycznego zastosowania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie  mieli okazję zaobserwować pomoc pana "Stopki", który ułatwia dzieciom przejście po pasach na drugą stronę ulicy.

Autor: Agnieszka Bucka

• Powiększ zdjęcie Pani Barbara Gawryluk otrzymuje kwiaty od pani bibliotekarki

Pani Barbara Gawryluk otrzymuje kwiaty od pani bibliotekarki

• Powiększ zdjęcie Nasi wychowankowie w bibliotece wraz z nauczycielami