Punkt konsulatacyjny dla Dzieci autystycznych i ich rodzin

PUNKT KONSULTACYJNY
DLA DZIECI AUTYSTYCZNYCH I ICH RODZIN

działający w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie

Działalność Punktu Konsultacyjnego stanowi stały element oferty pomocowej naszego Ośrodka.

POMOC OFEROWANA PRZEZ PUNKT KONSULTACYJNY

• Wczesne wykrywanie objawów autyzmu i skrócenie czasu ustalenia prawidłowej diagnozy.

• Diagnoza funkcjonalna, psychologiczna, pedagogiczna, logopedyczna dziecka z autyzmem.

• Opracowywanie indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych do realizacji w domu, w czasie między kolejnymi spotkaniami.

• Pomoc rodzinie w radzeniu sobie z trudnościami w zachowaniu i nauce szkolnej.

• Wskazywanie rodzicom odpowiednich działań terapeutyczno-edukacyjnych dla dzieci, trening wychowawczy.

• Współpraca z rodzicami.

• Organizowanie grup wsparcia dla rodziców.

Kadrę Punktu Konsultacyjnego tworzą:

• Pedagog specjalny - Pani mgr Barbara Foryś,

• Psycholog - Pani mgr Dagmara Praszkiewicz,

• Logopeda, Oligofrenopedagog Pani mgr Alicja Kiełb,

• Nauczyciel, Oligofrenopedagog Pani mgr Agnieszka Bucka.

Bardzo ważne jest, aby w czasie konsultacji rodzice dziecka udostępnili zespołowi diagnostycznemu możliwie jak najobszerniejszą dokumentację medyczną, pedagogiczną i psychologiczną.