Innowacja pedagogiczna „WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI POZNAJEMY ŚWIAT” - I półrocze 2021/2022

14 stycznia 2022

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/2022 w oddziałach łączonych uczniowie klas Ia, IIIa, VIa, VIIa, VIIIa Szkoły Podstawowej U realizowali zadania zawarte w innowacji metodycznej pod nazwą: „WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI POZNAJEMY ŚWIAT”.

Innowacja ta będzie kontynuowana również w drugim półroczu - do maja 2022r. na zajęciach rozwijających kreatywność. Ma ona na celu umożliwić jej uczestnikom działania dzięki, którym zdobędą nowe doświadczenia i umiejętności.

Głównym celem innowacji było:

- kształtowanie wrażliwości uczniów na bodźce wzrokowe, słuchowe, dotykowe, zapachowe i smakowe

- rozwijanie twórczej aktywności uczniów

Tematyka zajęć w pierwszym półroczu była związana z pięcioma zmysłami. Uczniowie na zajęciach rozwijających kreatywność uczyli się w jaki sposób poznajemy świat. Uświadamiano im znaczenie zmysłów dla człowieka, stymulowano narządy zmysłu w trakcie zabaw. Doświadczali, eksperymentowali za pomocą swoich zmysłów. Rozwijali spostrzegawczość wzrokową. Aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach usprawniających koordynację wzrokowo-ruchową. Nabywali różnorodne doświadczenia dotykowe. Reagowali na określony smak i nabywali umiejętności różnicowania smaku. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Autor tekstu i zdjęć :Agnieszka Bucka, Alicja Kiełb

Autor: Agnieszka Bucka, Alicja Kiełb