Wyjątkowe zajęcia w klasach I-III Szkoły Podstawowej - październik 2022r.

6 października 2022

6 października uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej podczas zajęć poznawali wygląd, smak i konsystencję jesiennych warzyw i owoców. Uczniowie rozpoznawali i nazywali warzywa i owoce różnymi zmysłami: wzrok, smak, węch i dotyk.

Tego dnia samodzielnie i w oryginalny sposób obierali, kroili i ścierali na tarce swoje ulubione owoce i warzywa celem przygotowania owocowo – warzywnej sałatki.  Celem zajęć było nie tylko polisensoryczne poznawanie warzyw i owoców, ale również zachęcanie dzieci do ich jedzenia. Przeprowadzone zajęcia uświadomiły dzieciom, że warzywa i owoce są niezbędne w ich diecie jako źródło cennych witamin. Przed przygotowaniem owocowo – warzywnej sałatki zostały przypomniane zasady, które należy przestrzegać podczas przyrządzania dań oraz jak należy spożywać posiłki przy stole. Zajęcia przekonały uczniów, że jedzenie owoców i warzyw nie musi być nudne, a posiłki przygotowane w oparciu o owoce i warzywa są nie tylko kolorowe, ale przede wszystkim bardzo smaczne.

Autor: Anna Jabłońska