Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek 2022 "Kodowanie z Photonem" - 8-23.10.2022r.

13 października 2022

CodeWeek 2022 - Europejski Tydzień Kodowania 2022 autorstwa Monika Zych

W ramach realizacji programu "Laboratoria przyszłości" zaangażowaliśmy się w Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek 2022.

Pyszna jesień z owocami - utrwalenie informacji o przetworach owocowych.

Podczas zajęć uczniowie powtórzyli sobie informacje o owocach dojrzewających jesienią i możliwościach ich przechowywania w formie przetworów. Uczniowie programowali zmianę kolorów czułek robota edukacyjnego Photon oraz przejazd robota zadaną trasą uzależnioną od określonego owoca. Uczniowie mogli odbierać pozytywny przekaz informacji dostarczany im przez robota za poprawne rozwiązywanie zadań.

Powtarzam tabliczkę mnożenia z kolegą Photonem

Podczas zajęć uczniowie powtórzyli sobie tabliczkę mnożenia do 100. Uczniowie programowali zmianę kolorów robota edukacyjnego Photon oraz przejazd robota trasą określoną przez wyniki z tabliczki mnożenia.

Jesień w sadzie - utrwalenie informacji o owocach dojrzewających jesienią

Podczas zajęć uczniowie powtórzyli sobie informacje o owocach dojrzewających jesienią. Ćwiczyli liczebniki i powtórzyli tabliczkę mnożenia przez 2 i 3. Uczniowie programowali zmianę kolorów robota edukacyjnego Photon oraz przejazd robota zadaną trasą.

Programowanie trasy dla robota DOC.

Uczniowie mieli za zadanie zaprogramować robota DOC tak, aby pokonał wyznaczoną trasę.

Odkodować tajemnice jesieni.

Na macie do kodowania uczniowie będą mieli za zadanie odkodować jesienny obrazek przy użyciu kolorowych kubeczków.

Jesienne kodowanie.

Uczniowie odkodowywali hasła o jesieni.

Robot Photon pomocą w utrwaleniu wiadomości z kremów.

Uczniowie podczas zajęć musieli dotrzeć robotem do odpowiedniego pola na macie. Na polach znajdowały się będą pytania dotyczące wiadomości z kremów, na które musieli odpowiedzieć.

Z robotem Photon idziemy tajemnicami Różańca Świętego.

Uczniowie podczas zajęć uczyli się precyzyjnego myślenia, rozwijania swojej kreatywności i pomysłowości Poprzez zadania stawiane Photonowi uczniowie poznawali tajemnice Różańca Świętego.

Zbliża się jesień - utrwalanie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią

Uczniowie mieli możliwość przypomnieć sobie, jakie zmiany zachodzą jesienią. Mogli nauczyć się wizualizować te zmiany wraz  z robotem Photon zmieniając kolory jego czułek oraz podążając zadaną, jesienną drogą.

Kodowanie z Photonem

Uczniowie klas V, VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej podczas zajęć uczyli się precyzyjnego myślenia  rozwijali swoją kreatywność i pomysłowość. Poprzez zadania stawiane Photonowi określali jego ruch, wydawanie dźwięku i zmianę koloru czułek. Kodowanie z Photonem było ich pierwszym doświadczeniem pracy z robotem.

Autor: Agnieszka Bucka