Innowacja metodyczna "Matematyka na każdym kroku" - rok szkolny 2023-24

4 listopada 2023

W roku szkolnym 2023-24 realizowana jest w klasach 4-8 Szkoły Podstawowej innowacja metodyczna p.n. "Matematyka na każdym kroku". Zajęcia odbywają się  w ramach lekcji matematyki raz w miesiącu w każdej klasie.

Matematyka jest jedną z kluczowych dziedzin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania człowieka we współczesnym świecie. Podstawowa wiedza i umiejętności matematyczne są wykorzystywane zarówno w życiu codziennym jak i w pracy zawodowej. Wykonywanie wielu, czasem prozaicznych czynności dnia codziennego wymaga posługiwania się pojęciami z zakresu matematyki oraz wykonywania różnego typu prostszych lub bardziej skomplikowanych operacji matematycznych, a w dzisiejszym zinformatyzowanym świecie nauka matematyki i umiejętności precyzyjnego logicznego myślenia nabiera jeszcze większego znaczenia.

Niniejsza innowacja zakłada naukę treści matematycznych w sposób przyjazny i ciekawy, wykorzystując m.in. quizy, gry i zabawy matematyczne, ukazując zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności w życiu codziennym  i jednocześnie zgodnie z treściami kształcenia i wychowania wynikającymi z obowiązku realizacji podstawy programowej i programu nauczania w klasach IV- VIII.

Autorzy innowacji: Ewelina Wiśniewska, Hubert Graca.

Autor: Hubert Graca; Foto: H. Graca, E. Wiśniewska