"O co tyle dymu? - czyli jak to jest z papierosami i e-papierosami" - 24.01.2018r.

8 lutego 2018

Spotkanie uczniów z przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dotyczące szkodliwości palenia papierosów.

W dniu 24.01.2018r. obyło się spotkanie młodzieży gimnazjalnej oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Panią Eweliną Dąbrowską oraz Panią Moniką Trzaską - przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju. Prelekcja miała na celu uświadomienie uczniom negatywnych skutków palenia tytoniu oraz chorób z tym związanych.

Pani Ewelina podczas swojego wystąpienia przedstawiła prawdy i mity dotyczące palenia papierosów. Omówiła, jakie związki chemiczne zawarte są w dymie tytoniowym. Uświadomiła uczniom, jakie choroby powoduje palenie tytoniu oraz przedstawiła skutki zdrowotne biernego palenia. Młodzież dowiedziała się, że popularne w ostatnim czasie e-papierosy mają szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka. Podczas prezentacji Pani Ewelina przedstawiła również rolę poszczególnych elementów stylu życia w profilaktyce nowotworów oraz pozytywne zachowania prozdrowotne zgodnie z zaleceniami Kodeksu Walki z Rakiem. Zachęcała młodzież do promowania mody na niepalenie. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji. Na zakończenie spotkania mieli możliwość zadawania pytań Paniom prowadzącym.

Organizatorzy: Barbara Foryś, Dagmara Praszkiewicz.

Autor: Dagmara Praszkiewicz; Foto: Dagmara Praszkiewicz

• Powiększ zdjęcie Prezentacja