Wędrówka po świecie wartości - "Tydzień o pięknie" - 23-27.04.2018r.

9 maja 2018

W dniach 23-27 kwietnia w Naszym Ośrodku, w ramach programu psychoedukacyjnego pn. "Wędrówka po świecie wartości", rozpoczął się "Tydzień o Pięknie".

Piękno, czy da się je zdefiniować? Wszyscy dążą do niego, ale czy tak naprawdę potrafią powiedzieć czym jest? Piękno nas urzeka, często wręcz zniewala, dostrzegamy je w wielu miejscach, sytuacjach, a nawet w ludziach. Piękno kojarzy się nam z kategorią estetyczną i etyczną, która nas oczarowuje i pochłania bez reszty. Aż wreszcie odkrywamy je w całym otaczającym nas świecie. Wprawdzie pod różnymi postaciami, ale jakże porywającymi, a często nawet nieosiągalnymi dla ludzkiego oka. Piękno możemy dostrzec wszędzie, chociaż czasami go nie zauważamy, jest go pod dostatkiem. Świat osób i rzeczy, w którym żyjemy, poruszamy się i działamy nierzadko zachwyca swoistym ideałem piękna. Widząc coś co nam się podoba, nazywamy je pięknym, zarazem wydając o nim spontaniczne i pełne zachwytu opinie. To właśnie piękno "uderza" pierwsze w psychikę ludzką i sprawia, że na jego podstawie możemy wydawać często subiektywne osądy na temat kogoś lub czegoś. Pięknym nazywamy coś co według nas jest doskonałe, bez skazy, idealnie harmonijne i w pełni zproporcjonowane.

W pierwszym dniu tygodnia uczniowie klasy IIa Gimnazjum pod kierunkiem wychowawcy klasy wyszukiwali w internecie hasła związane z pojęciem "Piękno". Z wyszukanych i wydrukowanych haseł uczniowie przygotowali gazetkę.

Kolejnego dnia uczniowie przygotowali arkusze z wydrukowanym już hasłem "Piękno", które zostały rozdane poszczególnym klasom w szkole. Zadaniem uczniów było napisać lub namalować to co kojarzy się nam z wyrazem "Piękno". Uczniowie spisali się doskonale i przygotowane prace zostały wyeksponowane na tablicy.

Po południu wszyscy zaangażowali się w ciekawe zajęcia warsztatowe, które przygotowała i poprowadziła pod opieką wychowawców I grupa wychowawcza. Młodzież, a nawet najmłodsi uczniowie chętnie dyskutowali na temat definicji uczciwości, podawali przykłady bycia uczciwym człowiekiem.

Autor: Małgorzata Władna; Foto: Małgorzata Władna

• Powiększ zdjęcie Gazetka